سوالات متداول

آیا بطور کلی، رشد گیاه در زیر نور چراغ بصورت مناسبی خواهد بود؟
در صورتیکه از چراغهای مخصوص رشد گیاه استفاده شود و همچنین محاسبه دقیقی از چراغ و نیاز نوری گیاه انجام شود، قطعا دارای رشد مناسبی خواهد بود.
محصولات و چراغ رشد گیاه ارائه شده در این سایت چند مدل هستند؟
چراغهای رشد ال ای دی ساخته شده توسط ما دارای حدود بیست طرح و مدل مختلف هستند.
تا چه حد می توان به فروشگاه اینترنتی شما اطمینان داشت ؟
براساس توصیه های پلیس فتا بهتر است از سایت هایی خرید اینترنتی و آنلاین انجام داد که حتما نماد اعتماد الکترونیکی و همچنین پروتکل امنیتی http داشته باشند. سایت گرولایت علاوه بر داشتن این دو پارامتر، مستقیما به درگاه پرداخت الکترونیکی بانک سامان نیز متصل بوده که پس از واریز وجه توسط این بانک برای شما کد رهگیری صادر می گردد.
آیا شما چراغهای رشدی غیر از تکنولوژی ال ای دی هم دارید؟
خیر. تمامی چراغهای ما با استفاده از ال ای دی ساخته شده اند.
تفاوت میان انواع مدلهای چراغهای ارائه شده توسط شما در چیست؟
چراغهای رشد گیاهی که توسط ما ارائه می گردند از نظر کیفیت کاملا یکسان هستند و تفاوت آنها در شکل ظاهری، ابعاد، توان نوردهی و همچنین درجه حفاظت فیزیکی بدنه آنها می باشد.
آیا چراغ رشد LED ارائه شده توسط شما می توانند در منازل نیز استفاده شوند؟
بله. برخی از انواع مدلهای ما می توانند کاربری خانگی داشته باشند.
آیا از چراغهای شما در فضاهای باز نیز می توان استفاده نمود؟
بله. بدنه بسیاری از انواع چراغهای رشد گیاهی که توسط ما طراحی و ساخته شده اند دارای حفاظت فیزیکی IP65 می باشد که ضد آب، رطوبت و گرد و غبار می باشند.
نحوه نصب چراغ ال ای دی رشد به چه صورت می باشد؟
تعدادی از مدلها، لامپ رشد گیاه هستند که دارای سرپیچ معمولی یعنی E27 بوده و می توانند بطور معمول روی هرگونه چراغی نصب شوند. بقیه چراغها که بصورت خطی می باشند قابلیت نصب به دو شکل را دارند. بسته به سفارش، یا قابل نصب با زنجیر همچون لوستر هستند و یا بتوسط پایه های قابل تنظیم می توانند روی سقف یا دیوار نصب گردند.
آیا از چراغ LED معمولی و یا لامپهای ال ای دی معمولی که در بازار بفروش میرسند می توانیم برای رشد گیاهان استفاده کنیم؟
خیر. لامپ مخصوص رشد گیاه یا چراغ مخصوص رشد LED دارای طیفهای خاصی از نور می باشد که بطور انحصاری برای تحریک و تقویت فتوسنتز گیاه ساخته شده اند. استفاده از لامپهای ال ای دی معمولی نمیتواند نتیجه مطلوبی بر روی گیاهان داشته باشد. این عمل فقط توسط لامپ مخصوص رشد گیاهان امکان پذیر است.
فاصله میان گیاه و لامپ رشد گیاهان چقدر باید باشد؟
برای رشد مطلوب هر گیاه علاوه بر طیفهای نوری خاص، مقدار شدت نور تابیده شده نیز موثر می باشد. بنابراین فاصله میان چراغ و گیاه به سه پارامتر، نوع گیاه، مدل چراغ انتخابی شما و میزان نور محیط بستگی دارد. برای بدست آوردن مقدار این فاصله می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.
آیا نور چراغهای رشد LED برای پوست و چشم انسان مضر هستند؟
خیر. طیفهای نوری استفاده شده در لامپهای رشد LED، به هیچ وجه برای انسان مضر نیستند.
آیا توسط نور لامپهای رشد LED می توانیم سبزیجات را پرورش دهیم؟
بله. بتوسط چراغهای رشد گیاه ارائه شده توسط ما می توانید هرگونه سبزیجات را در منزل و یا هر جایی که نور محیط برای رشد سبزی کم می باشد، را پرورش داده و از مزایای کشت و پرورش و رشد سبزیجات کاملا سالم لذت ببرید.
آیا لامپ رشد شما می تواند نیاز نوری هر گیاهی را تامین نماید؟
با توجه به طیف های نوری استفاده شده در این چراغهای رشد، بسیاری از گیاهان تزیینی، گیاهان آپارتمانی، گیاهان دارویی، سبزیجات، و همچنین گیاهان تصفیه هوا، قابلیت رویش و پرورش در محیط های با نور بسیار کم را دارا خواهند شد.
آیا چراغهای رشد ال ای دی برای نتیجه بهتر لازم است تا بصورت شبانه روزی روشن باشند؟
خیر. هر گیاه با توجه به نیاز نوری خود، فقط لازم است که زمانی بین 9 تا 16 ساعت در روز نور دریافت کند. زمان دقیق نور دهی هر گیاه را می توانید توسط مشاورین ما مطلع شوید.
استفاده از چراغ رشد گیاه که با تکنولوژی ال ای دی ساخته شده اند، چه مزایایی دارند؟
استفاده از چراغ رشد ال ای دی مزایای فراوانی نسبت به سایر منابع نوری دارد که برخی از آنها عبارتند از طول عمر بالای 50 هزار ساعت، حرارت بسیار پایین، توان تلفاتی بسیار کم، دارای طیفهای نور مخصوص رشد گیاه و مصرف برق بسیار کم. برای مطالعه در مورد مزایای این نوع چراغها روی اینجا کلیک کنید.
دمای محیط استفاده لامپهای رشد LED چقدر میباشد؟
از این چراغها می توانید در محیطهایی با دمای صفر تا مثبت 45 درجه سانتی گراد استفاده نمایید.
آیا از چراغهای رشد شما می توان برای تامین نور مناسب برای گلخانه ها استفاده نمود؟
بله. برخی از مدلهای چراغهای رشد گیاه که توسط ما طراحی و ارائه شده اند میتوانند در انواع گلخانه ها از جمله، گلخانه های خانگی، گلخانه های صنعتی و گلخانه های طبقاتی استفاده نمود. چراغ مخصوص گلخانه باید بتواند در رطوبت بالا براحتی کار کند که این مدلهای ما دقیقا برای همین منظور ارائه میگردند.
آیا از لامپهای رشد گیاه می توان بعنوان نور مکمل خورشید در روف گاردن ها یا و تراس گاردن ها استفاده نمود؟
بله. از چراغهای رشد گیاه که با LED توسط ما ارائه شده اند بواسطه تامین نور مناسب برای رشد انواع گیاهان، دارا بودن شکلهای متنوع، بدنه مناسب در مقابل نفوذ آب و گرد و غبار و همچنین مصرف برق بسیار پایین، می توان در مواقعی که نور خورشید کم می باشد و یا تامین نور گیاهانی که در معرض تابش خورشید قرار نمی گیرند، استفاده کرد.
نور منتشر شده از چراغ رشد شما برای کدام دوره رشد گیاه مناسب می باشد؟
تمامی چراغها و یا لامپهای رشد گیاهی که توسط ما ارائه می گردند، دارای طیفهایی از نور می باشند که برای تمامی دوره های رشد گیاه از جمله دوره جوانه زنی، Vegetative و یا گلدهی و میوه دهی مناسب می باشند.
آیا شما چراغی دارید که فقط برای دوره خاصی از رشد مناسب باشد؟
بله. این نوع چراغهای رشد از آنجا که کاربرد کمتری دارند بصورت سفارشی تولید می گردند. طیف نوری این چراغها بگونه ای طراحی شده است که فقط برای دوره خاصی از رشد مناسب می باشد.
عمر مفید لامپهای رشد LED چقدر می باشد؟
کمپانی های تولید کننده لامپ LED عمر این قطعات را بیش از 50 هزار ساعت بیان میدارند. اگر این عدد را حتی تا دوسوم این مقدار کاهش دهیم یعنی به حدود 35 هزار ساعت تقلیل یابد و از طرف دیگر در صورتیکه روزانه 12 ساعت هر چراغ روشن باشد، با یک محاسبه ساده متوجه می شویم که یک چراغ رشد LED می تواند حداقل بمدت 2900 روز معادل حدود 8 سال کار کرده و موجب رشد گیاهان تحت پوشش خود شود.
فروش لامپ رشد گیاه به چه صورتی انجام میپذیرد؟
فروش لامپ ال ای دی مناسب رشد گیاه بصورت اینترنتی انجام میشود. شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید.
آیا پرورش گیاهان آپارتمانی و یا پرورش گیاهان زینتی در آپارتمان بتوسط این چراغها امکان پذیر است؟
بله. در صورتیکه نیاز نوری گیاه بدرستی تامین گردد، حتما از پرورش گیاهان زینتی در آپارتمان یا از پرورش گیاهان دارویی در منزل خود لذت خواهید برد.
آیا استفاده از نور مصنوعی برای رشد گیاه مناسب است؟
در صورتیکه نور مصنوعی برای رشد گیاهان، مخصوص عمل تقویت و تحریک فتوسنتز گیاهان باشد، حتما تاثیر شگفت انگیزی در رشد گیاهان خواهد داشت.
آیا نورمناسب گیاه که بتواند بعنوان جایگزین و یا مکمل نور خورشید استفاده شود وجود دارد؟
بله. چراغها و یا لامپهای رشد گیاه که مخصوص عمل تقویت فتوسنتز استفاده شده اند و در کشاورزی مدرن با عنوان گرولایت شناخته می شوند، می توانند بعنوان منابع نوری مکمل یا جایگزین نور خورشید استفاده شوند.